آخه چرا ؟ چه فایده ای داره ؟
  
 این وبلاگ در مورد رفع بد ترین دشمن انسان هست
 
آرشیو
 
دوشنبه 19 تیر‌ماه سال 1385
ترک استمنا ۳

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به همه دوستان
غرض از نوشتن این مقاله و تصدعی اوقات شما این بود که چندی پیش دوست عزیزی مقاله ای در مورد استمنا و این که این عمل هیچ ضرری ندارد ، را نوشته بودند و بنده علاوه بر این که با ایشان در این باره مخالفم و معتقدم که ضررات بسیار زیان باری را برای مبتلایان خود دارد ، سعی می کنم که مختصر مقاله ای درباره این عمل و مضرات آن بنویسم. (چنانچه قبلا هم کم در این مورد ننوشتم)
اول از همه مختصری پیرامون زیانهای این عمل خطرناک صحبت می کنم و بعد به راههای ترک آن را می پردازیم . از عواقب این عمل به طور خلاصه عبارتند از : نقصان حافظه ، خرابی اشتها ، مشکل هضم شدن ، تنگی نفس ، تغییر اخلاق و مزاج به طور غیر عادی ، حسد و غم و کدورت ، مالیخولیا ، فقر الدم ( کم خونی) ، گوشه گیری ، ریزش مو ، ضعف چشم و گوش، لاغری و ضعف و سستی ، کمر درد ، عدم اقتدار کلی در بدن و هزاران مورد دیگر که آوردن آن خود کتابی می شود .
یک مسئله ی دیگری که اینجاست، این است که اغلب سایتهای سکسی برای این که مشتریان خود را حفظ کنند و علاوه بر آن بر تعداد آن بیافزایند سعی دارند که عمل استمنا را خوب و بلکه مفید جلوه دهند که بازار خود را داغ تر کنند و این گونه جوانان را به سوی خود بکشانند. با توجه به این که در کشور ایران یک جو خفقان جنسی حاکم است و اتخاذ تدابیر ناکارامدی که اکثر جوانان را به سمت این عمل می کشاند، باعث شده است که آمار مبلایان به استمنا از سایر کشورها به نسبت جمعیت بالاتر رود .
استمنا غیر قابل کنترل است :
یکی از هولناکترین خطرات آن این است که اگر یک عادت شود، به هیچ وجه قابل کنترل نیست و با توسعه روز افزون به صورت اعتیاد در می آید و اراده را ضعیف می کند و به صورت افراط عجیبی گسترش یافته و هر گونه محدودیتی را در هم می شکند . البته درست است که هر گونه افراط حتی از طریق مشروع نیز زیانبار است ولی گذشته از تفاوتهای اصولی که میان اشباع از طریق طبیعی این غریزه و اشباع از طریق غیر طبیعی وجود دارد ، فراهم شدن شرایط مشروع و طبیعی آن در همه حال ممکن نیست در حالی که اگر این به صورت یک عادت دربیاید، نیاز به فراهم آوردن هیچ شراط خاصی ندارد فلذا به صورت خطرناک در زندگی مبتلایان رخنه کرده و ریشه می داوند .
با توجه به اهمیتی که این مسئله دارد و دخالت آن در سرنوشت جوانان لازم است که همه جوانان نکاتی را که در ذیل این مقاله به آن اشاره می کنیم را بدقت بکار ببندند. ( البته شرط دوام ترک، رعایت نکاتی است که این حقیر در پست دوم خود به آنها به تفصیل پرداختم) مبتلایان نیز باید بدانند برای ترک این عادت هیچ وقت دیر نیست قبل از هر چیز تصمیم و سپس به کار بستن .
اکنون که یک سری از مطالب روشن شد، چند نکته در مقدمه ترک این عمل لازم است که خلاصه وار به آن می پردازیم:
الف) اولین مطلب مهمی که باید به آن توجه شود این است که این عمل با تمام آثار بدی که دارد قابل درمان است و به گواه پزشکان عمل کردن به این دستورات به طور حتم پاسخ می دهد . قابل توجه این است که بیشتر آثار شومی که بواسطه آن بوجود آمده است، در مدت نسبتا کوتاهی پس از قطع آن بر طرف می شود؛ زیرا که نشاط و نیروی جوانی می تواند بیشتر ضایعات گذشته را جبران کند . یک مسئله دیگری که باید به آن دقت شود این است که هیچ وقت یاس و ناامیدی را به خود نباید راه داد، بنابراین نخستین و لازم ترین موضوعی که باید به آن توجه داشت همان امکان سریع ترک این عادت و نجات از عواقب آن است .
ب) همه پزشکان معتقدند برای ترک هر نوع عادت قبل از هر چیز اراده و تصمیم لازم است و این موضوع را اصلا نباید دست کم گرفت . البته ممکن است که خیلی از جوانان این گونه برداشت کنند که ما قادر به تصمیم نیستیم و اداره از ما سلب شده است و بارها شکستیم و لی مسئله اینجاست که شما همین مقدار اراده دارید که درجائی که شرایط آن نیست این کار را انجام دهید و همین مقدار کفایت می کند . و اگر بارها تصمیم گرفتید و شکست خوردید، باید توجه داشته باشید که شکست مقدمه پیروزی است . چنان چه علی (ع) می فرماید : افراد با ایمان همچون کوه سرسخت و با استقامتند .
خوب همانطور که گقتیم خطر و زیان استمنا ( masturbation)که گاهی یک افسانه تاریخی اونانیسم نیز نامیده می شود، غیر قابل انکار است، زیرا به زودی شکل اعتیاد به خود می گیردکه گاه در یک روز چندین بار دامن مبتلایان خود را می گیرد و حتی طبق اعتراف بعضی ها، کارشان به جائی رسیده است که تنها با تصور و فکر کردن بدون هیچ گونه عمل دیگری منی از آنها دفع می شود . خوب زیاد سر شما را درد نمی آورم و می روم سراغ اصل مطلب:
این راهها در ابتدا و اولین نظر ساده است ولی عمل به آن فوق العاده موثر است :
1- اجتناب از هر گونه تحریک جنسی: اگر کسی انتظار داشته باشد که هر شب در برابر برنامه های سکسی و فیلمهای مستهجن باشد و قسمت مهمی از وقت گرانبهای خود را به مطالعه رمانهای عشقی و عکسهای شهوت انگیز باشد و در کوچه و خیابان به اندام دختران و زنان نگاه کند و با این حال بخواهد که هیچ گونه آلودگی پیدا نکند سخت در اشتباه است . این گونه تحریکات مصنوعی که هیچ گونه ضرورتی ندارد مسیر فکری هر جوانی را از مسائل اصولی تغییر می دهد و به سوی مسائل جنسی حاد می کشاند . این تحریکات دائمی بهترین فصول زندگی یعنی دوران جوانی را بر باد می دهد و اعصاب جوانان را در هم می کوبد . پس لازم است که همه مبتلایان بشدت از این امور بپرهیزند و از دیدن این فیلمها و مطالعه رمانها و عکسها و چشم چرانی های بی مورد و عمدی اجتناب کنند و اعصاب نیرومند خود را با اعصاب دائمی تعویض نکنند . و برای این کار لازم است خود را به کارهای دیگری مثل ورزش ، مطالعه و... سرگرم کنند. به عنوان کسی که سالها استمنا کرده و اینک طعم ترک را چشیده، به تمامی دوستان عزیزم صمیمانه میگویم که مهمترین عامل برای کنترل نفس و جلوگیری از طغیان نیروی جنسی، کنترل نگاه است. مطمئن باشید که اگر چشم شهوت را نبیند، دل هم طالب آن نمیشود. مولای متقیان میفرماید: "اگر چشم شهوت را ببیند، قلب از عاقبت اندیشی باز میماند." دوستان عزیز، اگر دلسوخته خود هستید، اگر از این زندگی نکبت بار خسته شده اید، همین حالا با خود عهد ببندید و دیگر به دنبال چشم چرانی و تماشای فیلمها و تصاویر و داستانهای سکسی نباشید. رجبعلی خیاط گفته است: اگر چشمت به نامحرم افتاد و خوشت نیامد که مریضی ولی اگر خوشت آمد، فورا چشمت را به زمین بدوز و از خدا طلب استغفار کن و بعد این ذکر را بگو: یا خیر الحبیب و المحبوب صل علی محمد و اله اجمعین و عجل فرجهم. یعنی ای خدا، ای بهترین یار و دوست و محبوب من، اینا چیه؟ من تورا میخوام ای بهترین دلسوز و یار شفیق من. به نظر بنده، مهمترین و موثرترین عامل، در ترک خودم رعایت همین نکته میباشد.
2- پرهیز از تنهائی: این گونه افراد باید بدون هیچ قید و شرطی از تنهائی بپرهیزند و بشدت از آن دوری کنند و هرگز تنها نباشند ، در خانه تنها نمانند ، شب در اتاق تنها نخوابند ، تنها برای مطالعه و یا کار دیگری به نقاط خلوت نروند و به محض این که در محیطی احساس تنهائی کردند از این محیط بیرون روند . و اگر نخستین تحریکی متوجه آنان شد بلافاصله خود را سرگرم کار دیگری کنند . و این یکی از مهمترین و موثر ترین راههای مبارزه با عمل استمنا است و باید از تنهائی بپرهیزند.
3- پرهیز کامل از معاشرت با مفاسد: از معاشرت با افراد منحرف و مبتلا به این عادت در همه اوقات مخصوصا دوران مبارزه باید به طور مطلق دوری جست. نقش معاشران بد و فاسد در ابتلای به این انحراف و ادامه آن بسیار عجیب است آنها برای این که کمتر احساس بدبختی و گناه کنند سعی می کنندکه افراد دیگری را نیز مبتلا سازند و به سرنوشت خود دچار کنند . این یکی از راههای مهم ترک این عادت است .
4- ورزش: معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسی کم علاقه هستند چون ورزش مقدار فراوانی از انرژی های فکری و بدنی را به خود اختصاص می دهد به همین دلیل برای جلو گیری از تحرکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است . افراد معتاد به این عمل معمولا آدمهای منزوی و کم تحرک و گوشه گیری هستند که همین عوامل تحرک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .
5- تلقین و اراده و تقویت آن: برای این که این عادت ترک شود نخست باید اراده را تقویت نمود و به گفته پزشکان باید تلقین را بصورت چندین روز پشت سر هم انجام دهند . همه روزه در محل آرامی که چیزی فکر آنها را به خود مشغول نسازد فکر خود را متمرکز ساخته و به خود تلقین کنند و از مطالعه کتابهای روانی برای تحکیم و رشد شخصیت غفلت نورزند .
6- عادتی باید جانشین شود: این مورد را خودتان بهتر از بنده می دانید که برای ترک هر عادتی باید عادت دیگری جایگزین آن شود و به عبارت دیگر انرژی خاصی که تحت تاثیر انگیزه عادت در آنها ایجاد می شود باید به سمت دیگری کشیده شود تا شاهد هیچ گونه واکنش نامطلوبی نباشد.
7- رژیم غذائی مناسب: ترک این عمل و داشتن رژیم مناسب غذائی کامل و سالم موجب تقویت عمومی می گردد و نیز در مبارزه با این عادت که عامل ضعف اعصاب است، تاثیر قابل توجهی دارد. استحمام با آب سرد اگر هوا اجازه می دهد خیلی مفید است .
8-  مورد آخر هم ازدواج است: ازدواج برای آنهائی که دارای توانائی و در موقعیت سنی و شغلی مناسبی هستند بسیار مفید است .
این مختصری از شیوه های ترک استمنا است و عمل به آن حتی در فقط در طول یک ماه، 100 درصد پاسخ می دهد. امیدوارم که با توجه به موارد بالا خیلی زودتر از شر این عمل خانمان سوز رها شوید. در ضمن کنترل چشم خیلی مهمه، اگه یه موقعی هوس کردی که بری تو سایتای سکسی یه سر و گوشی آب بدی یا بشینی پای ماهواره و ... . از من داشته باش که حتی دیدن یه عکس نیمه لخت هم یه آدم جلقی را هزار بار به استمنا نزدیک میکنه، یعنی دیدن = زدن . حالا از ما گفتن بود، اگه تونستی جلوی خودتا بگیری، لذت زندگی بدون جلق رو بهت نوید میدم، اگه هم گول شیطون رو خوردی بدون که دوباره به لجن زار برگشتی. (اما هیچ وقت هم نا امید نشو)

در ضمن هر کس که  مشکلی داره تو بخش نظر دهید درج کنه تا اگه خواست کمکش کنم

                                                              به امید روز های خوشی برای خودت


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 45373


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها